Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2591
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    chyba sobie żartujesz pisząc że Indie to rynek dla JLR może powinni jeszcze postawić na Bangladesz i Burkina Faso Belka byłby dumny, wiesz wszystko o ekonomii i rynkach

    - - - Updated - - -



    znowu brak wiedzy...
    Załącznik 264693

    - - - Updated - - -



    w punkt w końcu ktoś wspomniał o Fordzie
    A jaki rynek nazwałbyś krajowym dla hinduskiej marki?
    To może zdradzisz na jakim to rynku XE bije konkurencje?

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #2592
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Jak znam życie to klatka była w każdym możliwym miejscu dospawana do nadwozia, żeby je usztywnić, co z resztą jest częstą praktyką w wielu testach "fabrycznych" aut na Nurburgingu.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #2593
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    421

    Domyślnie

    Wszyscy i tak skończymy w Skodzie?



    Skoda sprzedaje się świetnie (w przeciwieństwie do Alfy) ale co z tego.
    Wszystkim życzę realizacji swoich motoryzacyjnych marzeń, nawet niech to będzie Alfa Romeo. W końcu nikt nie obiecywał, że w życiu będzie nam lekko
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  4. #2594
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To jest kara boska za zmianę Mustanga GT 5.0 V8 na Skodę 1.5

  5. #2595
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    961

    Domyślnie

    Jaguar też niezła marka auta (raczej te wcześniejsze) niezłe. Ale porównanie z Projekt 8 na Nurburgring do Giulii- żadne, choćby z powodu innej kategorii silników, Jaguar ma 5 litrowy silnik z doładowaniem , Giulia 2,9 litrowy doładowany (mimo znacznych różnic pojemności, różnica mocy już nie taka wielka- to też daje do myślenia). Jeśli coś porównujemy pod kątem doskonałości konstrukcji, to powinniśmy porównywać rzeczy porównywalne w swojej klasie, zwłaszcza jeśli chodzi o sport czy czasy rekordowego przejazdu. Zresztą, trudno nawet porównywać tą serie Jaguara do Giulii QV, to było zaledwie 300 sztuk, wszystkie w wersji z kierownicą z prawej strony (lewostronnej nie było, bo silnik by się nie zmieścił), egzemplarz bijący rekord był specjalnie wyposażony (specjalne fotele, klatka itp.)
    A to ze Skoda sprzedaje się świetnie to żadna rewelacja, już w piramidzie sprzedaży dla przedstawicieli handlowych uczą przecież, że najlepiej sprzedaje się tani chłam, im produkt lepszy i droższy- tym niższa sprzedaż.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 23-12-2019 o 13:44

  6. #2596
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post

    znowu brak wiedzy...
    Załącznik 264693
    W momencie bicia rekordu project8 był tylko projektem, o którym się mówiło że może zostać wyprodukowany w bardzo małej serii.
    Ale to w sumie mało znaczące. Dla mnie miarodajne jet to co można kupić w serii, za podobne pieniądze. A to jest tutaj:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu (118).jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	76.1 KB
ID:	264699
    po lewej veloceq4, po prawej xe 2.0, 300 KM AWD, prawie identyczny napęd i rozmiary, i jest 155 kg różnicy na niekorzyść Jaguara. Dla mnie to jest dowód na to jak tanio jest wykonany Jag, zbijanie masy kosztuje, o ile Alfa odrobiła zadanie domowe i zbiła wagę od czasów 159, to jaguar nadal waży tyle ile w czasach x-typa opartego na technice mondeo

  7. #2597
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Z porównaniem mas aut na podstawie danych z internetów bym uważał bo często mają się nijak do masy rzeczywistej bo producenci podają według rożnych norm. Nawet sam producent w polskiej instrukcji Alfa Romeo podaje 1530kg, a w angielskiej 3602 lbs. Czym się różnią wersja na rynki, ze podana masa jest 100kg większa? Dodam, ze są to niby masy auta zalanego z bakiem 90%. Na innej stronie gdzie znalazłem dane zweryfikowane niby według norm EU gdzie masę podaje się z 90% baku i kierowcą 75kg Giulia ma 1755kg. U nas na forum chłopaki też weryfikowali wagę i wychodziło na wadze 1720kg z kierowcą 80kg czyli samo auto 1640kg w dodatku Veloce na hamowni wypluwa mniej niż deklaruje producent bo jest w okolicach 270KM. Ile waży Jag nie wiem bo nigdy mnie to auto nie interesowało w przeciwieństwie do Veloce
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 23-12-2019 o 16:55

  8. #2598
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    961

    Domyślnie

    No wiadomo, masy trzeba porównywać przy tej samej kompletacji aut- inaczej nie ma to sensu. Ale popatrzmy bliżej na te dwa auta; Giulia QV i ten Jaguar XE Project 8. Jaguar zrobiony w ilości 300 sztuk- minimum na które można się powołać w niektórych imprezach sportowych, które wymagają by było pewne minimum produkowanych seryjnie takich aut- wygląda na to, że ten właśnie model został zrobiony specjalnie do takich imprez, łącznie z biciem rekordów przejazdu np. na Nurburgring. Silnik- pojemność 5000 cm3 z jedną turbosprężarką, Giulia- 2900 cm3 z dwiema turbosprężarkami, Jaguar ma ok. 40% większy silnik, jeśli chodzi o pojemność skokową- należy się też spodziewać większej elastyczności. Giulia- tylko 2900 cm3 ale większe wysilenie silnika- dwie turbosprężarki. Masy- Giulia mimo sporo mniejszego motoru ma masę tylko 50 kg mniejszą niż Jag- to daje pojęcie jak ten Jaguar został odchudzony, Giulia przecież też jest bardzo lekka, przez użycie wielu elementów z kevlaru (nawet wał napędowy), Jaguar widać że został robiony specjalnie do wyczynu, codzienna eksploatacja takiego auta może być problematyczna. Rozkład mas; Giulia idealnie -50/50 % , Jaguar- 51/49 %. Dzięki zastosowaniu silnika o dużo większej pojemności (i nieco większej moc), hardkorowemu odchudzeniu auta, Jaguar jest minimalnie szybszy na torze niż Giulia. Ale patrzmy dalej: czasy rozpędzania- minimalny czas przyśpieszenia; 40-140km/h ; Jaguar- 5,9 s , Giulia...5,2 s.
    Minimalny czas rozpędzania 80- 120 km/h; Jaguar- 2,7 s, Giulia...2,1 s (to już spora różnica), 80- 180 km/h; Jaguar- 7,7 s, Giulia- 6,9 s. Co oznaczają w praktyce różnice tych czasów?
    Ano to, że jak na prostym odcinku drogi jadą sobie z jakąś prędkością obok siebie te dwa auta i w pewnym momencie zaczynają się ścigać do jakiejś prędkości (np. od tych i do tych opisanych wcześniej) to kierowca z Jaguara będzie mógł sobie obejrzeć tył Alfy i nic więcej nie będzie mógł zrobić, mimo karkołomnych odchudzeń auta i sporo większego silnika.Ja jeszcze dodam, że ten Jaguar jest 2,2 razy droższy niż Giulia. Te wszystkie informacje są bardzo istotne przy porównywaniu tych aut, gdyby ktoś miał dylemat, które z nich sobie kupić.
    http://www.zeperfs.com/duel6349-7390.htm
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 23-12-2019 o 18:28

  9. #2599
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Giulia przecież też jest bardzo lekka, przez użycie wielu elementów z kevlaru (nawet wał napędowy),
    Kevlar to włókno aramidowe do odchudzenia Giuli użyto popularnie zwany carbon czyli włókno węglowe.

  10. #2600
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    A jaki rynek nazwałbyś krajowym dla hinduskiej marki?
    To może zdradzisz na jakim to rynku XE bije konkurencje?

    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
    nie kpij sobie lub nie rób z siebie idioty - to że kapitał jest z Indii chyba nie oznacza że targetem są jej mieszkańcy - serio na to nie wpadłeś?
    ...

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory