Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: 159 1.8 mpi 140 km

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielos80 Zobacz post
    Witam, jestem posiadaczem 159 właśnie z takim silnikiem i założyłem gaz. Opinie pewnie za chwilę wyczytasz niepochlebne, ze Alfa ztym silnikiem to nie alfa bo tylko 140KM i nie jedzie. Szczerze mówiąc faktycznie czasami brakuje mocy, ale bez przesady. Auto w miescie radzi sobie b.dobrze a i na trasie nie ma problemu, czasami tylko trzeba mocniej się zastanowic przy wyprzedzaniu. Jeśli chodzi o gaz to nie ma się czego bać pod warunkiem zamontowania dobrej instalacji z b. dobrymi wtryskami, bo to one mają bardzo duże znaczenie. Niestety faktycznie istnieje dodatkowa trudnośc przy eksploatacji zwiazana z zaworami bo są one regulowane szklankami, ale wystarczy sprawdzać co jakis czas luzy i kłopotu nie ma. Ja w ciągu 3 m-cy zrobiłem 8 tys km. na gazie i nie zauwazyłem zadnych niepokojących objawów, a nie jest to moje pierwsze auto z gazem. Jedyny "problem" jest ze wskaźnikiem poziomu paliwa ale to już temat na inna rozmowę. Jakbyś potrzebował jakieś info to pytaj, pomogę. Pozdrawiam.
    Witam. Posiadasz jeszcze to auto!?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8
    Postów
    69

    Domyślnie

    U mnie w takim samym silniku przejechane już 100tys. na gazie, problemem jest niestety standardowo pompa paliwa - benzyny, pływa w benzynie to robi się na niej taki żółty nalot i nie działa, nie pływa to się spali, straszny szrot. A gaz jak działał tak działa. A i zawory (regulację) zwyczajnie olałem, nikt nie chce się tego podjąć, pewnie dopiero jak je szlag trafi to pójdzie wymiana głowicy.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory