Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Temat: - Check Engine - 2005r 1.9 JTD 150 KM

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    jak tam kolego z twoim problemem?W załączniku dołączam pomiar z mojego silnika. U mnie też nie tylko na wolnych obrotach się otwiera ,ale tez podczas jazdy.Być może w momencie gdy np popuszcza się pedał gazu,także widocznie tak powinno być.Dodam że błędów żadnych nie mam,a silnik ciągnie od 1700 równo
    http://www.sendspace.pl/file/ade64a54fd872e3f429ad0b

  2. #22
    afrooctopus
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniłem termostat (samochód szybko się nagrzewa więc polecam) oraz zawór EGR. Jak na razie błąd nie wyskakuje a samochód odzyskał wigor w dole. Oby tak dalej.

    Dziękuję za pomoc.

  3. #23
    afrooctopus
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Wymieniłem 5 dni temu przepływomierz ponieważ wyskakiwał mi na komputerze błąd P0110 - czujnik temperatury powietrza wlotowego. Przez 4 dni było w porządku. 5 dnia zaczęło samochód przytykać. Chwilowe przytknięcia są dosyć niebezpieczne np. przy wyprzedzaniu. Pojawił się nawet check engine. Ale znikł. Po podpięciu komputera błędy: P0110 oraz P0101 - czyli przepływomierza. Po odpięciu przepływki samochód jeździ trochę mniej żwawo ale nie przytyka. Czy to możliwe, żeby po 4 dniach padła nowa oryginalna przepływka Boscha? Załączam pod linkiem arkusz z fiatecuscannera. Na nim widać że temp. powietrza jest czasami -40 oC. Poza tym samochód odrobinę się grzeje. Proszę o pommoc czy kupować następny przepływomierz czy może to być inna przyczyna tego wszystkiego?

    Kod html:
    http://www.sendspace.com/file/bajcgr

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Oczywiście, że się grzeje - jak sam napisałeś - zamontowałeś niewłaściwy termostat o wyższej temperaturze otwarcia. W zimę masz ok, ale w lato przegrzewasz silnik o jakieś 6-8st. Jak poupalasz 5 minut to spokojnie dojdziesz do 100st.

    Sprawdź dolot, wymień filtr powietrza jeśli nie robiłeś tego przez ostatnie 6 miesięcy. 5 dni to trochę za krótko, chyba że masz full oleju w dolocie i stary lub sportowy filtr powietrza - próbuj zareklamować przepływkę.

  5. #25
    afrooctopus
    Gość

    Domyślnie

    Problem jest tego typu również, że podczas wymiany filtrów w lutym była montowana inna przpływka też Boscha i tamta od razu zaczęła zatykać samochód, dlatego też przejeździłem prawie 6 miesięcy na starej z niesprawnym czujnikiem temperatury powietrza wlotowego. Może to jakieś złącze, albo coś? To nie możliwe chyba, żeby 2 przepływki pod rząd Boscha trafić zepsute? I dodam, że wymieniałem tylko wkład bo śruby łączące filtr powietrza z przpływką się okręcają w tym plastiku i nie mogłem wymienić całego przepływomierza.

  6. #26
    marek13
    Gość

    Domyślnie

    Witam mam podobny problem jaki miał afrooctopus na początku czyli błąd P1238-iilość powietrza niski sygnał- oczywiście wyskakuje check engine jednak po paru odpaleniach i przejechaniu sporej ilości kilometrów nie znika z pulpitu.Auto od dolnych obrotów nisko się zbierało. Od jakiegoś czasu walczę z tym bez skutku. Turbina została wyczyszczona, przepływomierz podmieniany na nowy-bez zmian, overbost sprawny. Podejrzewałem EGR dlatego że na wolnych obrotach w fiatecuscanie wskazuje otwarcie 100% i po chwili nie wciskając gazu wskakuje na 1%, słychać wtedy lekką zmianę w pracy silnika. Postanowiłem oddać zawór do regeneracji w profesjonalnej firmie, rok gwarancji. Po wymianie zoonk znowu ten błąd i identyczna sytuacja na luzie EGR wskazanie 100% i po pewnym czasie wskakuje 1%-zaznaczam że nie zawsze. Ponadto EGR zaślepiony jest blaszką z dziurkami. Czyżby EGR po całkowitej regeneracji się zawieszał? Ewentualnie co może powodować te nagłe przejście z 100% otwarcia na 1%? Brakuje już mi pomysłów a nie chcę oddawać do ASO..

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek13 Zobacz post
    Podejrzewałem EGR dlatego że na wolnych obrotach w fiatecuscanie wskazuje otwarcie 100% i po chwili nie wciskając gazu wskakuje na 1%, słychać wtedy lekką zmianę w pracy silnika. Postanowiłem oddać zawór do regeneracji w profesjonalnej firmie, rok gwarancji. Po wymianie zoonk znowu ten błąd i identyczna sytuacja na luzie EGR wskazanie 100% i po pewnym czasie wskakuje 1%-zaznaczam że nie zawsze. Ponadto EGR zaślepiony jest blaszką z dziurkami. Czyżby EGR po całkowitej regeneracji się zawieszał?
    z opisu wynika że egr dobrze pracuje , a zmiany ze 100 (pełne otwarcie) , na 1 - zamknięcie , na jałowym biegu są prawidłowe , jedynie dziwi mnie że pokazuje 100% , a nie ok 45% , ale to sprawa odczytu FESa ;

    zloguj auto podczas jazdy (najlepiej 3 \4 bieg i but w podłogę ) , odczyt : masy powietrza , doładowanie , rpm , otwarcie egr

    problemem może być nieszczelny dolot , upośledzone sterowanie zmienną geometrią turbiny , zrób logi albo wróżymy dalej




    Ewentualnie co może powodować te nagłe przejście z 100% otwarcia na 1%?
    centralka wtrysku to powoduje , a dokładnie jej mapa egr-a
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #28
    marek13
    Gość

    Domyślnie

    Ewentualnie co może powodować te nagłe przejście z 100% otwarcia na 1%?
    centralka wtrysku to powoduje , a dokładnie jej mapa egr-a[/QUOTE]

    No włąśnie i to mnie martwi. W poprzednim EGR była identyczna sytuacja czyli na jałowym bez depnięcia z 100% wskakiwało bez powodu na 1%-takie zachowanie automatycznie wyrzucało błąd P1238!!. Zloguje auto i zobaczę co pokaże

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Dzisiaj tez po podlaczeniu kompa ,wyskoczyl blad
    P1238 wymienie EGR i zobaczymy czy sie powtorzy :/

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Nie masz przypadkiem przytkanego wymiennika ciepła?? Znajomego 16v przechodziło sporadycznie w awaryjny tryb z powodu zatkanych siatek w wymienniku, działało to jak zaślepiony EGR. Kodu błędu nie pamietam dokładnie ale też coś było związanego z powietrzem.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Check Engine
    Utworzone przez hddcut w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 01-10-2023, 20:04
  2. [159] Check engine moc ok?
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 15:54
  3. Check Engine
    Utworzone przez leito1 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2015, 08:58
  4. [159] Check Engine - EGR
    Utworzone przez naiver w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 12:02
  5. [159] have check engine
    Utworzone przez dragan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 20:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory