Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Temat: Bydgoski klub Alfa Romeo - kilka słów prawdy czyli moja nie miła przygoda

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Jako jedna z osób wymienionych w poście Snake`a - dziękuję za miłe słowo. Wiem, że zawsze rozpierała Cię energia i chwilę na ten temat dziś rozmawialiśmy "na video". Jest mi jednak niezmiernie przykro, że nasze lokalne sprawy zaprzątają w tej chwili głowy zacnych Alfaholików. Wydaje mi się, że należy dopowiedzieć drugą część tej jakże łzawej opowieści. SCAR to fajne forum z klimatem. Powstało jako rozwinięcie bydgoskiego FAL, czyli FIAT,Alfa,Lancia. Skupia ludzi z Bydgoszczy i okolic. Większość z jego członków jest także Tutaj, lecz się zbyt wiele nie udziela, bo średnio zachęcające do aktywności jest "podpięcie" nas pod zachodniopomorskie i pomorskie ( bez obrazy). Prawdą jest, że większość z nas to nie szukający rozgłosu fanatycy, tylko miłośnicy cieszący się jazdą Alfa Romeo. Męczące jest to zupełnie niepotrzebne napinanie się. Czy fakt uczestnictwa w spotach na drugim końcu Polski czyni ze mnie lepszego Alfistę? Nie wiem. Czy 7 Alf, które posiadałem, czyni ze mnie lepszego Alfistę od innych? Nie wydaje mi się. We wszystkim trzeba mieć umiar i do tego namawiam wszystkich udzielających się w tym temacie. Jak wyobrażacie sobie nasze kolejne spotkanie? Będziecie sobie skakać do gardeł za takie bzdury? Zabiorę kamerę by to nagrać. Proponuję mocno zastanowić się nad intencją dalszego rozwijania tematu. Uważam, że działa on na szkodę zarówno Squadra Corse Alfa Romeo Bydgoszcz, jak i Alfaholików, gdyż głos zabierają osoby całkowicie postronne, nie zaznajomione z tematem i nabijają sobie posty.

    Wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie AR serdecznie pozdrawiam.

    Kowacz

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    jacoff - na tym forum szacunek i nieobrażanie innych użytkowników to również jedna z podstawowych zasad

    Napisz jeszcze do "Brawo", "Wybacz mi" i Drzyzgi w tej sprawie, myślę, że zrobi z Tobą program
    A to chyba nie jest przejaw szacunku...

  3. #23
    snake
    Gość

    Domyślnie

    Jacoff:
    Jakiekolwiek inne forum nie związane z marką Alfaromeo nie będzie informowane o sytuacji SCAR...bo i po co
    Również mimo wszystko szerokości życzę i pozdrawiam

    Kowacz: nie dali nawet możliwości wyjaśnienia tej sprawy wewnątrz klubu bydgoskiego a teraz pretensje że człowiek o tym napisał tutaj...

    A tutaj można zobaczyć jak wygląda ten szacunek i kultura. W roli głownej jeden z moderatorów:
    http://squadracorse.pl/viewtopic.php?f=5&t=806&start=10

    gdzie wyraziłem opinię na temat lancii a usłyszałem tekst że po co "psiocze"
    Ostatnio edytowane przez snake ; 26-09-2012 o 23:22

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Drift-r:
    Z całym szacunkiem, ale zakończę mój udział w tym wątku bo jakoś nie rozumiem, w którym miejscu kogoś obraziłem.

    Widzę, że jak zwykle zaczyna się zawiązywać kółko wzajemnej adoracji i nabijania postów.

    Snake:
    Tylko zastanawiam się dlaczego na AH znalazł się ten wątek....

    Ehhhh.... spokojnej nocy Panowie i trochę dystansu życzę...

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jacoff ; 26-09-2012 o 23:31
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja trochę inaczej pojmuję ironię.
    A wątek znalazł się pewnie tu dlatego, że snake na forum SCAR raczej nie mam możliwości założenia takiego tematu... no i moderator olał jego pytania.


    Ogólnie sprawa jest do ogarnięcia bo nie ma co się kłócić o to, że ktoś poczuł się obrażony i w odwecie zablokował czyjeś konto. To trochę przesada a przecież wszyscy tu są raczej dorośli i nie powinni zachowywać się w ten sposób. Można to wyjaśnić między sobą bez wciągania osób trzecich ale potrzeba do tego trochę chęci.
    Ostatnio edytowane przez drift-r ; 26-09-2012 o 23:32

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Panowie, wydaje mi się, że już wystarczy.

    Proponuję Modowi zamknąć temat, gdyż nie służy niczemu dobremu.

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar maciejbydg_87
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 147 & 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    558

    Domyślnie

    kolego Snake... z całym szacunkiem ale jakbys przeczytał całą stronę do której link wkleiłeś to powinieneś zauważyć, że termin "psioczenie" został "użyty" w odpowiedzi na posty przynajmniej 3 użytkowników... i to nie było nic osobistego do nikogo natomiast Twoja odpowiedź do mnie to co innego... reszte napisałem Ci na PW.
    Ale żeby się żalić na ogolnopolskim forum że ktoś napisał ... nawet jakby do Ciebie... slowo "psioczyć" ?? prosze Cię.

    część z tego co napisałeś jest prawdą bo rzadko się zdarzają spoty na >10 samochodów i wyjazdy za miasto, ale jak chłopaki wcześniej napisali -ludzie pracują / uczą się i mają rózne zobowiązania więc to ludzka rzecz że często coś komus nie pasuje... ja z przyjemnością jeżdżę na każde spoty i w nich nie wybrzydzam nawet jak to jest kopanie w oponę... ale z czasem ciężko - teraz chwilowo nie mam Alfy ( i jakoś mnie nie wywalili [heh - żart - nie bierz tego do siebie]) , ale jak miałem to jeździłem wszędzie nawet na Węgry gdzie było 450x dalej niż 2km za miastem... ale to nie ważne...

    fantastycznie że ktos (TY) ma inicjatywe i coś robi -chwali Ci się to, ale żeby narzekać na tych co nic nie zrobili by Ci pomóc ? moderator jest jakis gorszy niż ponad 100 innych użytkowników którzy równierz nie przyłozyli palca do pomocy ??

    a co do tego że mod nie umie nawet zmienić tematu... to o mnie chodziło i nie boje się przyznać - nie jestem obiegany w "narzedziach forum" -nie używałem ich wczesniej i dlatego pytałem o "pomoc natury technicznej"... kto pyta nie błądzi... a że mamy tylu modów cóż - forum jest młode i się rozwija Kerm nei ma czasu by wszystko ogarniać i brać za to odpowiedzialność - chyba i tak duzo robi że zbudował i utrzymuje finansowo to forum z własnej kasy !! dał uprawnienia najstarszym -sprawdzonym użytkownikom i póki co tak jest.... ja z uprawnień nie korzystam bo nie zauważam takiej potrzeby w końcu jest demokracja i wolność słowa.... tak mówią przynajmniej...

    koncząc temat - nie rozumiem czemu się mnie czepiłeś za jedno słowo w dodatku nie skierowane bezpośrednio do Ciebie i zamiast próbować rozwiązać problem u nas wywlekasz brudy na AH ( jak Kerm nie odpisał mogłes pogadac z Kowaczem, którego osobe sobie sam chwalisz) i przedstawiasz swoją ciemną wersje nt działania naszego forum -poza tym nawet gdyby było tak albo gorzej co to z tego ?? na AH nie ma żadnych afer ?

    jak coś to pisz na priv - ja nie uchylam się od odpowedzi i odpowiedzialności za moje słowa
    pozdrawiam

    Moje Belle:
    Alfa 33 Imola 1.4 BX 1993 ( '08 - '11 )
    Alfa 155 Sport 1.8 TS 8v 1995 ( '11 - '12 )
    Alfa 164 Super 2.0 TS 8v 1997 ( '12 -'14 )
    Alfa 147 1.9 JTD 2003 ('14 - )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 115km 2002 ('14 - '16 )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 110km 2001 ('16 - '18 )
    Alfa 159 SW 1.9 JTD 150 Q-tronic 2010 ('18 - )
    Alfa 33 Q4 1992 ('18 - )

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    AR 155 1,8 TS 8V 1995
    Postów
    40

    Domyślnie

    Długo się zastanawiałem, czy powiedzieć swoje zdanie, bo nie tak miał wyglądać mój pierwszy post na AH. Jednak zaryzykuję, bo widzę kuriozalna sytuacja się porobiła. Jestem zupełnym nowicjuszem na AH, na SCAR nieco mniejszym. Obydwa fora jednak wybiórczo czytałem od dłuższego czasu i pozwoliło mi to na zaobserwowanie pewnych rzeczy. Piszę jako stały bywalec pewnego innego dużego forum, gdzie moderacja jest bardzo restrykcyjna - mam więc jako takie pojęcie o forumowych mechanizmach, bo te są chyba wszędzie podobne.

    Snake: Nie jestem moderatorem SCAR, ani tzw. "starym użytkownikiem", nie siedzę też w głowie osoby, która wykluczyła Cię z klubu, nie wiem nawet kto to - nie umiem więc z całą pewnością znaleźć przyczyny. Jednak moim zdaniem wyleciałeś za używany język i niegrzeczną manierę w kontaktach z innymi (czyżby gorszymi?) użytkownikami. Mógłbym kopiować Twoje wypowiedzi z SCAR na dowód mojej tezy, ale ograniczmy żenadę do wysokiego, lecz jednak kontrolowanego poziomu Wydaje mi się, że sprzedanie przez Ciebie auta nie ma tu nic do rzeczy, choć jak mówiłem - nie siedzę w głowie temu, co Cię wywalił. Za to niezrozumienie słowa "psioczyć" (definicja sjp.pwn.pl: psioczyć pot. Ťgłośno wyrażać swoje niezadowolenie z kogoś, z czegośť) - już jak najbardziej, bo osobista wycieczka do Macieja była wysoce nieuzasadniona, a słowo "psioczyć" - zgodne z faktami, wszak padały negatywne opinie nt. stylistyki Lancii Lybry nawet ze strony jej właściciela. Przecież to wszystko można było inaczej napisać, także wcześniejsze Twe wycieczki do innych userów.

    Z całą pewnością nieładnie, że Twoje pytania pozostały bez odpowiedzi, niech się admin wstydzi. Ale buntowanie ludzi na innym forum, ludzi, którzy nierzadko posiadają konta zarówno na Alfaholikach, jak i Squadra Corse, uważam za totalną dziecinadę. Jednak, jak się okazuje, skuteczną. Tak to zwykle bywa, gdy przedstawiany jest jeden punkt widzenia, zwłaszcza osoby w jej mniemaniu (obiektywnie po części również - vide brak odpowiedzi admina) pokrzywdzonej. Wytworzył się brzydki smrodek, który ciężko będzie posprzątać. Tym niemniej, dopóki o swoich żalach piszesz ogólnie jako o "złym klubie", jakoś idzie to znieść. Pamiętaj jednak, że gdy kolejny raz obrabiasz tyłek innemu, imiennie wskazanemu userowi, sam sobie wystawiasz świadectwo, a ten user może i tutaj bronić swego dobrego imienia. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę i Ty chyba właśnie ją na jednym forum zebrałeś.


    Pozostali panowie: bardzo źle, że ten wątek powstał (o czym już wspominałem) - bo flame wzięty z wzajemnego niezrozumienia się nakręca i to również z udziałem osób, które w ogóle nie wiedzą o co chodzi (chociaż moje prawo wzięcia udziału w dyskusji jest również mocno... dyskusyjne , to jednak obserwowałem rozwój tej sytuacji niejako "na żywo"). W trakcie, jak konstruowałem ten elaborat, zauważyłem postulat zamknięcia tematu - myślę, że najlepiej byłoby go zlikwidować na amen, ale wszelkie racje powinny być przez snake'a i ekipę modowską SCAR wyjaśnione prywatnie, bowiem mimo zastrzeżeń do jego działalności na forum, zwyczajnie mu się to należy.

    Snake - przepraszam, jeśli uznasz, że nie powinienem się wtrącać.

    Pozdrawiam

    PS. O, widzę, że minutę przede mną napisał sam zainteresowany. W takim razie proszę o usunięcie mojego postu.

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Nieścisłość związana z brakiem informacji z jakiej przyczyny konto zostało zablokowane została naprawiona.
    Powody w doskonały wręcz sposób przedstawił i ujął truman-lodge, jak widać nie tylko moderatorom nie podobało się zachowanie kolegi Snake'a.
    Moderatora proszę o zamknięcie tego tematu.
    Ostatnio edytowane przez jacoff ; 27-09-2012 o 00:43
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacoff Zobacz post
    Pozdrawiam dwoch ucisnionych kolegow ze SCAR...
    ja i Snake także Ciebie pozdrawiamy... ;]

    Cytat Napisał jacoff Zobacz post
    Aktywnosc spotowa zalezy od czasu wielu ludzi.
    wiekszosc z nas juz nie jest studentami.
    proszę Cię... nie truj o czasie studentów i ludzi ciężko pracujących... ja osobiście pracuję w pełnym wymiarze godzin, jestem studentem zaocznym, a do tego mam wiele innych zajęć- zajmuję sie od niedawna fotografią, amatorsko w rodzaju małego hobby, należę do tych dwóch klubów AR i wydaje mi się, że aktywnie w nich uczestniczę

    Cytat Napisał jacoff Zobacz post
    Co nie oznacza, ze w Bydgoszczy nie odbywaja sie spontaniczne spotkania, o ktorych moze sie nie dowiedzieliscie.
    no właśnie... wielkie dzięki za zaproszenie... widzimy jak "BAAARDZOO" chcecie się integrować z innymi, zwłaszcza świeższymi uczestnikami. Poza tym spontaniczne spotkanie 2 Alf to nie spot. My też często mamy takie drobne spotkania we dwóch pod Kauflandem.

    Cytat Napisał jacoff Zobacz post
    Po za tym mozna o tym rozmawiac lokalnie, a nie jak ostatnia przekupa robic zla slawe forum na alfaholikach.
    jak? Skoro jednego zablokowaliście, z innymi pewnie nie chcecie się integrować, bo jak sam powiedziałeś, są spotkania o których nie zostaliśmy poinformowani.

    Cytat Napisał jacoff Zobacz post
    Zacznijmy wogóle od tego, że dwóch członków SCAR się żali, a reszta naprawdę dobrze spędza czas w swoim towarzystwie...
    niekoniecznie... jest kilka innych głosów, które mówią to samo co ja czy Snake, tylko nie na tyle głośno, żebyś akurat Ty to usłyszał... masz rację... w SWOIM TOWARZYSTWIE... po raz kolejny podkreślasz odseparowanie od innych szanowny Moderatorze...

    Cytat Napisał jacoff Zobacz post
    Napisz jeszcze do "Brawo", "Wybacz mi" i Drzyzgi w tej sprawie, myślę, że zrobi z Tobą program...
    Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi oraz dalszego samouwielbienia.
    To może Ty napisz do "trudne sprawy", bo ewidentnie Ci nie leży to, że ktoś się potrafi zbuntować przeciwko waszemu stylowi rozumowania i postrzegania innych i wybacz, ale odnoszę wrażenie, że zależy Ci na tym, żeby jak najwięcej ludzi się rejestrowało na SCAR, ale jak nie będą się udzielać w formie spotów to też nic się nie stanie...

Podobne wątki

  1. zamienniki qap i kilka słów o nich
    Utworzone przez qbis22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 18:28
  2. Bydgoski klub miłośników motoryzacji: Squadra Corse Alfa Romeo Bydgoszcz
    Utworzone przez goosiamm w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 12:24
  3. Alfa Romeo Klub Ostrava
    Utworzone przez Jagiel w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 22:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory