Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Kntrolka ABS-u

  1. #1
    michualex
    Gość

    Domyślnie Kntrolka ABS-u

    ABS chyba nie działał o tego czasu co te auto kupiłem bo mi pedał nigdy nie odskakiwał. Co może być przyczyną że w ogóle nie działał, a kontrolka się nie paliła?

    Teraz po ostrym ruszeniu na hamulcu ręcznym zapaliła się kontrolka. Co mogłem zepsuć?

    Czujniki od absu są w podszybiu z lewej i prawej strony?
    A z tyłu w lampach również po obu stronach?

    Pierwsze co zrobię to miernik w łape.
    Jak miernik pokaże wszystko ok to odkręce koła. Na co zwrócić uwagę?
    Na kompa to najlepiej na sam koniec. Jak idzie to chciałbym wszystko sam sprawdzić co mogę.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ergomarcin
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    brak
    Postów
    809

    Domyślnie

    skoro kontrolka się nie paliła należy założyć że ABS działał - na jakiej podstawie twierdzisz że był zepsuty - tylko w czasie hamowania awaryjnego/ostrego poczułbyś jak ABS pulsuje/dudni...

    czujniki ABS w lampach??? podłącz pod kompa i sprawdzisz który czujnik padł...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Zacznij od sprawdzenia skrzynki bezpieczników na akumulatorze, jest tam taki żołty duży bezpiecznik. Sprawdz czy nie przepalony/dobrze siedzi/kable dokręcone. Zadbaj by aku był naładowany. Z tym ręcznym to po ponownym odpaleniu powinna zgasnąć kontrolka.

  4. #4
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Pewnie przetrzymałeś ręczny - myślę, że kontrolka sama zgaśnie.

    Pytanie: wiesz jak działa ABS i jak się go czuje w aucie? Bo nie rozumiem Twojej argumentacji dla niedziałającego ABSu

  5. #5
    michualex
    Gość

    Domyślnie

    Napisałem że pedał w ogole nie odskakiwał, nie pulsował tylko koła szły cały czas. Bezpiecznik już sprawdziłem i jest cały. Przy zaciągniętym ręcznym auto przesuneło mi się w bok jedno tylne koło. Więc wnioskuje że podczas zaciągniętego ręcznego jedno trzymie mocniej a drugie zrobiło obrót. Czy to może być właśnie od tego ?

    Wyczytałem że wtyczka od tylnych kuł jest przy lampach z tyłu ( w ich okolicach)

    A akumulator mam chyba kiepski zresztą na pewno bo mam kondensator w bagazniku z wyswietlaczem i pokazuje 10,7 na postoju. A jak samochód chodzi to pokazuje około 11.8 ale miernikiem nie mierzyłem chodź wypadało by to zrobić.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Sorry, ale w mojej alfie pedał nie pulsuje przy działaniu ABS, lub pulsuje ale tak delikatnie że ledwo czuć i ABS działa co do przesunięcia z tyłu to na czym startowałeś, bo może od nawierzchni było te przesunięcie?????????????
    A jak chcesz sprawdzić czy działa ABS to sie rozpędź do 60 sprzęgło i hamulec w podłogę i wszystko się wyjaśni jaki w tym problem????????????????????

    Jak masz padniętą baterię to mogą dziać się cuda z kontrolkami, wiem po sobie, bo u mnie czasem po samym ruszeniu coś się zapala (awaria układu hamulcowego lub ABSu) i jak dodam gazu i jest ładowanie to gaśnie jak ci pokazuje 10,7 na postoju to przy starcie będziesz miał poniżej 9 i to zdrowo, ja na postoju mam 12,4, a przy starcie 8 z groszami, na szczęście dziś nowa beteria zawita
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 15-12-2011 o 08:18

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Przede wszystkim ABS lubi dobrze naładowane akumulatory - jak aku masz kiepski to różne dziwne rzeczy będą się działy i to nie tylko a ABSem. Druga sprawa to tak jak Puotek pisze - jak ruszyłeś a miałeś choć jedno koło zablokowane to ABS wyczaił że jedno koło się nie obraca a reszta tak i dlatego wywalił kontrolkę. Jeżeli to jest powodem to kontrolka sama powinna zgasnąć

  8. #8
    michualex
    Gość

    Domyślnie

    panowie kontrolka zgasla po przejechaniu 20m

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał ergomarcin Zobacz post
    skoro kontrolka się nie paliła należy założyć że ABS działał - na jakiej podstawie twierdzisz że był zepsuty - tylko w czasie hamowania awaryjnego/ostrego poczułbyś jak ABS pulsuje/dudni...
    dokładnie...

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Głuchołazy
    Auto
    156 1.9 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie błąd abs

    Witam.
    Ostatnio byłem na diagnozie komputerowej mojej alfinki, ponieważ świeciła mi kontrolka abs = nie działa. Wynik badania to przekażnik zaworu pompy. I teraz moje pytanie: czy ktoś się z tym spotkał i czy można wymienić sam przekaźnik czy trzeba całą pompę. Ewentualnie gdzie jest ten przekaźnik.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory